Wzrosty w obszarze turystyki w Egipcie to dobry zwiastun dla rezydentów turystycznych

wtorek, 4 lipiec 23, 10:40

kurs rezydent turystyki online

Duża liczba Polaków, którzy spędzają swoje wakacje w Egipcie, odgrywa istotną rolę wśród wszystkich obecnych tam rezydentów. Dzisiaj przynosimy wiadomości, które są obiecujące dla rezydentów pracujących w tej lokalizacji.

Egipt cieszy się dużą popularnością wśród polskich turystów, którzy poszukują taniego i egzotycznego miejsca na spędzenie wakacji. Zachęca ich do tego nie tylko piękne plaże nad Morzem Czerwonym, ale także bogata historia, kultura i znane zabytki, takie jak Wielkie Piramidy w Gizie i Świątynia Hatszepsut w Luksorze. Obecność atrakcyjnych pakietów wakacyjnych do Egiptu oferowanych przez wiele biur podróży przyciąga także Polaków do odwiedzenia tego kraju. W rezultacie, polscy rezydenci turystyczni w Egipcie w sezonie mogą spodziewać się wielu możliwości zatrudnienia, co przekłada się na wysokie zarobki, w tym prowizje od sprzedaży wycieczek dodatkowych.Dobre prognozy dla rezydentów turystycznych pracujących na terenie Egiptu

Według najnowszych danych opublikowanych przez Bank Centralny Egiptu, sektor turystyki w Egipcie odnotował imponujący wzrost o 25,7 procent w drugiej połowie 2022 roku, osiągając rekordowe wpływy w wysokości 7,3 miliarda dolarów. Ten imponujący wynik jest rezultatem wzrostu liczby noclegów turystycznych o 27,2 procent w porównaniu do roku poprzedniego, co przekłada się na rekordowe 78,4 miliona noclegów. Ponadto, liczba turystów odwiedzających Egipt wzrosła o 27,5 procent, co daje nam około 6,8 miliona turystów.

Niestety, nie posiadamy konkretnych danych, ile polskich turystów przyczyniło się do tego wzrostu. Jednakże, możemy przypuszczać, że Polacy również mieli swój wkład w tym wyjątkowym wyniku. Warto również zaznaczyć, że polscy rezydenci turystyczni nie zajmują się tylko opieką nad grupami turystów z Polski.Dlaczego Polacy często obierają Egipt jako kierunek wakacyjny?

Polacy są zainteresowani odwiedzaniem Egiptu jako celu wakacyjnego z kilku powodów.

Po pierwsze, atrakcyjna cena sprawia, że Egipt jest korzystnym wyborem dla Polaków, którzy szukają tańszego wypoczynku w porównaniu do innych popularnych destynacji.

Po drugie, Egipt oferuje szeroki wybór atrakcji dla osób pragnących spędzić czas na plażach i uprawiać aktywności wodne. Wybrzeże Morza Czerwonego jest popularne do nurkowania, snorkelingu i innych sportów wodnych, co przyciąga również polskich turystów. Natomiast kurorty takie jak Sharm el-Sheikh czy Hurghada zapewniają możliwość relaksu na piaszczystych plażach.

Po trzecie, fascynująca historia i kultura Egiptu przyciągają wielu podróżników. Polacy mają okazję odkrywać starożytne zabytki, takie jak piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze czy Dolina Królów, co stanowi niezwykłe doświadczenie.

Po czwarte, gościnność i przyjazna atmosfera w Egipcie są często podkreślane przez Polaków. Miejscowi mieszkańcy są przyjazni i starają się zapewnić turystom komfortowy pobyt.

Wreszcie, Egipt jest łatwo dostępny dla Polaków z powodu dobrych połączeń lotniczych między obydwoma krajami. Organizowane są loty czarterowe, a możliwość podróży własnym samochodem przez granicę z Izraelem również ułatwia dostęp do Egiptu.

Komentarze
Newsletter

Biuletyn ZarabianieNaWakacjach.pl

Dołącz do 6 669 czytelników