Wycieczki szkolne promem po Bałtyku - inspiracje dla kierowników wycieczek

poniedziałek, 27 listopad 23, 12:30

wycieczki kierownika wycieczek, kurs na kierownika wycieczki

Wycieczki szkolne mają różnorakie formy i oferują różnorodne doświadczenia. Na pewno zapadnie w pamięć dzieciom pomysł na wycieczkę promem morskim!

Na naszym blogu Henc.pl, nie tylko dostarczamy porad, ale również inspirować do pracy w tym wspaniałym zawodzie. Dlatego chcemy Ci przedstawić pomysł na wycieczkę promem oraz kilka faktów na temat rozwijającej się struktury morskich podróży po Bałtyku.

Rejsy po morzu bałtyckim

Morze Bałtyckie, będące jednym z najbardziej obleganych akwenów na świecie, posiada dobrze rozwiniętą sieć połączeń promowych, które są realizowane przez ponad 20 różnych przewoźników. Ta oferta stale się rozwija i nie ogranicza się już tylko do transportu ludzi i towarów, ale obejmuje również kompleksowe produkty turystyczne. Dzięki dużej ilości portów rozmieszczonych wzdłuż całego wybrzeża, Bałtyk cieszy się intensywnym ruchem zarówno towarowym, jak i pasażerskim. Dziewięć państw leżących nad tym morzem zapewnia szeroki wybór połączeń promowych, obsługiwanych zarówno przez małe przewoźniki na pojedynczych trasach, jak i przez duże armatorów, posiadających rozbudowane floty łączące wiele portów. W ostatnich latach obserwuje się również zmiany w ofercie pasażerskiej na Bałtyku, która wcześniej skupiała się głównie na przewozie towarów, samochodów i ich pasażerów. Stopniowo jednak widać ewolucję w sektorze pasażerskim tego morza.

Ruch turystyczny promami

Bałtyk, będący jednym z najbardziej obleganych akwenów na świecie, posiada znaczny potencjał turystyczny, co potwierdza pojawienie się dużych wycieczkowców oferujących podróże z zawijaniem do różnych portów. Niestety, pandemia spowodowała gwałtowny spadek ruchu pasażerskiego na Bałtyku, wracając do poziomu zbliżonego do tego z około 2010 roku. W roku 2022 liczba pasażerów wyniosła 3,45 mln, podobną do poziomu z 2010 roku (3,48 mln). Również wojna na Ukrainie miała pewien wpływ na niski poziom ruchu, ponieważ sankcje nałożone na Rosję miały konsekwencje dla niektórych tras na Bałtyku, mimo że konflikt ten odbywał się na Morzu Czarnym. Na szczęście, według danych za część bieżącego roku, sytuacja znacznie się poprawia, a przewidywany ruch pasażerski ma wynieść ponad 4,2 mln osób.

Wycieczka promem morskim po Bałtyku - pomysł dla kierownika wycieczek

Organizacja wycieczki szkolnej promem po Bałtyku może być doskonałym pomysłem z kilku powodów. Uczniowie będą mieli możliwość bezpośredniego doświadczenia różnych aspektów życia na morzu, takich jak funkcjonowanie promu, nawigacja, bezpieczeństwo oraz załadunek i rozładunek towarów.

Dodatkowo, podróż promowa stwarza okazję do nawiązania kontaktów międzykulturowych. Wycieczka taka może być również doskonałą lekcją historii i geografii, pozwalając uczniom poznać powiązania międzykulturowe związane z regionem Bałtyku. Dając uczniom cenne doświadczenia edukacyjne, podróż szkolna promem po Bałtyku może przynieść im wiele korzyści. Ponadto, taka podróż stanowi okazję do zwiedzania różnorodnych krajobrazów i miejsc.

Zwłaszcza młody chłopcy często fascynują się wszelkimi pojazdami i szeroko pojętym transportem. Poszerzenie ich horyzontów o możliwość obserwacji wielkiego promu na żywo będzie z pewnością niezapomnianym doświadczeniem.

Niemniej jednak, największym wyzwaniem mogą być koszty tej wycieczki dla rodziców uczniów. Jako organizator wycieczki, warto dążyć do zoptymalizowania kosztów, aby jak najwięcej dzieci mogło wziąć w niej udział.


Komentarze
Newsletter

Biuletyn ZarabianieNaWakacjach.pl

Dołącz do 6 673 czytelników