Praca jako przewodnik turystyczny w Polsce także jesienną porą?

środa, 11 październik 23, 09:10

kurs przewodnik turystyczny, praca jako przewodnik turystyczny

Przewodnicy turystyczni mogą znaleźć pracę jesienią, zgodnie z raportami i analizami danych portalu Travelist.pl.

W tym roku podróżowanie po sezonie wakacyjnym cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza wśród osób preferujących luksusowe i komfortowe miejsca. Obecnie jest idealny moment, aby znaleźć korzystne oferty, ponieważ ceny są znacznie niższe niż w innych okresach roku.


Praca jako przewodnik turystyczny poza wysokim sezonem jesienią?

Portal Travelist.pl podaje, że średnia cena za nocleg w hotelu o standardzie 4-5 gwiazdek dla dwóch osób z wyżywieniem w pakiecie wynosiła 487 zł we wrześniu, a od października do grudnia utrzymuje się na poziomie 440 zł. Jest to o 30% taniej niż w lipcu i sierpniu oraz około 3% taniej niż na początku wiosny. Dane wskazują na to, że Polacy podróżują również jesienią. Coraz więcej osób docenia zalety podróżowania poza szczytem sezonu, takie jak mniejsze tłumy turystów, większy wybór atrakcji i korzystne ceny hoteli o wyższym standardzie. Pogoda ma również wpływ na decyzję o podróży, gdyż wysokie temperatury we wrześniu zachęcają do spontanicznych wyjazdów nad morze. Według danych portalu Travelist.pl, podróże jesienią są popularniejsze niż w poprzednich latach. W porównaniu do roku poprzedniego liczba wyszukiwań dotyczących wakacji jesienią wzrosła o 21%, a w porównaniu do roku 2019 wzrosła o 9%. Ta tendencja przekłada się również na wzrost liczby rezerwacji. W miesiącu wrześniu zanotowano niemal 9% więcej rezerwacji niż w roku poprzednim.

Nie tylko Polacy częściej decydują się na wyjazdy, ale też rezerwują je na dłuższy okres. Średnio rezerwacje trwają 3,32 dnia, podczas gdy rok wcześniej wynosiło to około 3,27 dnia. Rezerwacje od października do grudnia również wzrosły o 16% w porównaniu do roku poprzedniego. Przede wszystkim atrakcyjne ceny odgrywają kluczową rolę w tych rezerwacjach, ponieważ są one najniższe w całym roku. Dane portalu Travelist.pl wskazują również, że podróże nad morze i w góry są najpopularniejsze w tym sezonie. Ceny noclegu w hotelu o standardzie 4-5 gwiazdek dla dwóch osób z wyżywieniem w pakiecie wynoszą średnio 394 zł nad morzem, 421 zł w przypadku city breaków i 472 zł w górach. Podróżowanie poza sezonem wakacyjnym pozwala na wypoczynek w luksusowych hotelach po niższych cenach. W miesiącach jesieni można skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnych ofert, wydłużyć wyjazd, zarezerwować pokój o wyższym standardzie lub skorzystać z dodatkowych udogodnień.


Popularne destynacje w Polsce

Na szczycie listy najbardziej popularnych jesiennych destynacji znajdują się Kołobrzeg, Karpacz i okolice, Gdańsk, Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój, Mielno, Jarosławiec, Wisła, Zakopane i okolice, oraz Międzyzdroje. Analizując powyższe dane, można stwierdzić, że praca jako przewodnik turystyczny jesienią ma sens. Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie poza sezonem wakacyjnym, co oznacza wzrost zainteresowania turystycznymi destynacjami również jesienią. Przewodnicy turystyczni mogą dostarczać cennych informacji, oprowadzać po atrakcjach i pomagać turystom maksymalnie cieszyć się swoimi wycieczkami.


Komentarze
Newsletter

Biuletyn ZarabianieNaWakacjach.pl

Dołącz do 6 669 czytelników