Jakie są perspektywy pracy dla pilotów wycieczek w 2023 roku?

wtorek, 4 kwiecień 23, 12:35

perspektywy pracy pilotów wycieczek

Witajcie! W niniejszym artykule przeprowadzimy krótką analizę badań, które wskazują na perspektywy dla pilotów wycieczek w nadchodzących wakacjach. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Mimo trudnej sytuacji gospodarczej, spowodowanej między innymi przez inflację, wiele osób w Europie wciąż jest skłonnych do wyjazdu na wakacje. Według badania przeprowadzonego przez OpinionWay na zlecenie Allianz Partners, prawie 30% badanych Europejczyków planuje wyjazd wakacyjny w tym roku. W badaniu wzięło udział 9 337 mieszkańców Hiszpanii, Włoch, Polski, Szwajcarii, Holandii, Francji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Wyniki badania są optymistyczne dla pilotów wycieczek, ponieważ sugerują, że w tym sezonie wakacyjnym będą mieli oni dużo pracy i zarobią odpowiednie pieniądze.


Analiza wyników badań

Według badania, Szwajcarzy są najbardziej skłonni do podróży, z 80% badanych planujących wakacje w tym roku. Brytyjczycy, Włosi i Austriacy zajmują kolejne miejsca, z 79% badanych chcących wyjechać, a Holendrzy zamykają pierwszą piątkę z wynikiem 68%. Badani w każdej grupie wiekowej są przekonani, że będą w stanie sobie pozwolić na letni wyjazd w tym roku, chociaż młodsi podróżni są bardziej skłonni do zmiany planów w związku z kryzysem klimatycznym. Różnice między grupami wiekowymi są niewielkie, a nawet osoby powyżej 50. roku życia wciąż planują i wierzą, że mogą sobie pozwolić na wakacje.


Dobre wieści dla pilotów wycieczek

Wyniki badania sugerują, że wiele osób planuje wyjazd na wakacje w tym roku, co oznacza potencjalnie duże zapotrzebowanie na usługi turystyczne. W związku z tym, piloci wycieczek i inni pracownicy branży turystycznej mogą spodziewać się znalezienia pracy lub zleceń związanych z organizacją i prowadzeniem wakacji. Warto jednak pamiętać, że sytuacja związana z pandemią COVID-19 może wpłynąć na realizację planów wakacyjnych i przemysł turystyczny musi być gotowy na ewentualne zmiany i dostosowanie się do nowych warunków. Jednak z różnych źródeł, między innymi z informatorów turystycznych, spływa wiele dobrych wieści dotyczących obostrzeń pandemicznych. Bardzo dużo krajów z Azji znosi lub mocno luzuje ograniczenia dotyczące podróżowania, co bardzo zachęca potencjalnych przyjezdnych, gdyż w wielu przydatkach były one uciążliwe. Taka zmiana w zakresie obostrzeń na pewno wyniki z faktu, że turystyczne sektory turystyczne potrzebują odkucia finansowego po lockdownach.


Pracuj w turystyce! Zapisz się na nasz kurs online dla pilotów wycieczek.
Komentarze
Newsletter

Biuletyn ZarabianieNaWakacjach.pl

Dołącz do 6 669 czytelników