Jak sporządzić regulamin wycieczki - poradnik dla kierowników wycieczek

poniedziałek, 13 marzec 23, 12:25

regulamin wycieczek szkolnych

Oto kilka zasad, które kierownik wycieczek powinien zawrzeć w każdym regulaminie:

1. Zdefiniuj cel podróży Przed utworzeniem zasad podróży powinieneś jasno określić cel podróży oraz miejsca, które odwiedzisz podczas podróży. To ważne z punktu widzenia rodzica, który wie, czego się spodziewać podczas podróży. Załóżmy, że wybierając się na stok na narty, rodzice muszą być świadomi ryzyka kontuzji podczas uprawiania tego sportu.


2. Ustaw harmonogram podaj czas rozpoczęcia i zakończenia każdego etapu podróży, aby uczniowie i rodzice wiedzieli, co, gdzie i kiedy będzie miało miejsce.


3. Zdefiniuj zasady bezpieczeństwa powinny być szczegółowe. Mogą zawierać się w nich, takie kwestie jak korzystanie z komunikacji miejskiej, zachowanie w miejscach publicznych, unikanie miejsc i sytuacji niebezpiecznych, zachowanie podczas zwiedzania, zachowanie w razie wypadku. Zalecamy również uwzględnienie ryzyka związanego z udziałem w niektórych atrakcjach oferowanych podczas podróży.


4. Określenie zasad postępowania - Określenie właściwego zachowania uczniów podczas podróży. W ramach Właściwego Zachowania możesz zdefiniować maniery, porządek, przestrzeganie harmonogramów, zakaz palenia, spożywania alkoholu, czy narkotyków.


5. Ustal zasady finansowe ustal zasady dotyczące kosztów podróży, sposobu jej zapłaty i rozliczenia, zwrotu kosztów w przypadku odwołania podróży. Warto również zwrócić uwagę, jak i przez kogo zarządzane jest kieszonkowe.


6. Odpowiedzialność - Należy ustalić wytyczne dotyczące odpowiedzialności za szkody poniesione podczas wycieczki etc.


7. Zdefiniuj metody komunikacji - Zaplanuj metody komunikacji między uczniami, rodzicami i opiekunami. Na przykład: jak informować o zmianach w planach podróży lub w nagłych przypadkach, aby zapewnić komunikację między rodzicami i podopiecznymi. Ani rodzicom, ani dzieciom nie zaleca się kontaktowania się późno w nocy. Może to zakłócić rytm dobowy dziecka lub prowadzić do zwiększonej tęsknoty u dziecka.



8. Zdefiniuj zasady nagradzania i karania Należy opisać zasady nagradzania i karania za zachowanie ucznia podczas wyjazdu. To dobry sposób na zachęcenie ludzi, zwłaszcza młodych, do dobrego zachowania. Pamiętaj, że dobre zachowanie powinno być nagradzane, tak jak złe zachowanie powinno być karane.



9. Przedstaw zasady uczniom i rodzicom Po opracowaniu zasad podziel się nimi z uczniami i opiekunami, aby zrozumieli je i wyrazili pisemną zgodę na warunki i zgodę na udział ich dziecka.



10. Monitorowanie zgodności - Podczas podróży należy monitorować zgodność i podejmować odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i sprawnego przebiegu podróży.



Oczywiście naszym zdaniem to podstawowe punkty, które powinny znaleźć się w regulaminie sporządzanym przez kierowników wycieczek. Zachęcamy do poszerzenia liczby punktów o szczegóły, które odpowiadają charakterystyce Twojej podróży.
Komentarze
Newsletter

Biuletyn ZarabianieNaWakacjach.pl

Dołącz do 6 671 czytelników