Ciekawe obszary w Polsce do pracy jako przewodnik terenowy

czwartek, 13 kwiecień 23, 13:00

gdzie pracować jako przewodnik terenowy

Cześć! Dziś przedstawimy pięć atrakcyjnych kierunków podróży. Odpowiedz na pozornie proste pytanie. Gdzie możesz pracować jako przewodnik terenowy?

Praca jako przewodnik terenowy to niewątpliwie ogromna przyjemność dla tych, którzy kochają kontakt z naturą. Sama Polska ma wiele potencjalnych pól kariery, więc wybór odpowiedniego kierunku zależy od wielu czynników.Uważam, że powinien być atrakcyjny. Turyści świadomie lub nieświadomie odczuwają tę atrakcję. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ nasze mózgi naśladują (odzwierciedlają) emocje, gesty, mowę i postawy innych osób. Dlatego wierzymy, że aby wywoływać u turystów najwyższe emocje, odwiedzane miejsca muszą emanować pozytywną energią i pasją. Dobra, trochę nie na temat, więc odpowiedzmy na pytanie: Gdzie mogę pracować jako przewodnik terenowy?
Gdzie mogę pracować jako przewodnik terenowy Szlaki turystyczne i kraje geograficzne

Suwalszczyzna

Będąc na Suwalszczyźnie warto wypożyczyć kajak, przenocować na kempingu nad rzeką i zejść Czarną Hanzą, co może zająć godziny lub dni. Jest to bardzo ciekawa forma turystyki i coraz więcej osób decyduje się na aktywną formę wypoczynku. Z najstarszego w Polsce parku krajobrazowego Suwalskiego Parku Krajobrazowego roztacza się widok na przepływającą przez jego teren Śalną Hańczę oraz najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza o głębokości 108,5 metra.


Łeba – Ruchome wydmy i obszary przyrodnicze

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, prezentuje nie tylko piękne wydmy, ale także oryginalne budowle kaszubskie, takie jak karczma i dom z piecem chlebowym. XIX-wieczna latarnia morska Czołpino ma 25 metrów wysokości i oferuje spektakularne widoki na ruchome wydmy, co czyni ją doskonałym miejscem do fotografowania krajobrazów. Mała, ale bardzo urokliwa wioska położona około 12 km na wschód od Łeby, Sasino jest domem dla XIX-wiecznych dworów, pięknych angielskich parków krajobrazowych, malowniczych starych sadów i unikalnych stylów architektonicznych.Domy robią wrażenie. To miejsce do odpoczynku, oderwania się od codzienności i relaksu, ale zdecydowanie warte odwiedzenia.


Trzciel-Pszczew

Szlak Turystyczny Trzciel-Pszczew to popularny szlak turystyczny w województwie lubuskim, łączący dwie malownicze miejscowości.
Trzciela i Pszczewa. Trasa ma około 36 km i prowadzi przez piękne krajobrazy typowe dla tej części Polski. Trasa szlaku turystycznego rozpoczyna się w Trzcielu, u zbiegu Obry i Warty. Mieści się w nim XIV-wieczny zamek, jeden z najważniejszych zabytków miasta. Następnie szlak prowadzi przez malownicze tereny, z których roztaczają się widoki na piękne lasy, łąki i pola uprawne. Kolejnym ciekawym punktem na trasie jest wieś Czarnkówko z XVI-wiecznym kościołem św. Doroty i zabytkową kuźnią. Następnie udaj się do Pszczewa, XIV-wiecznego zamku otoczonego pięknym parkiem krajobrazowym.


Szlak kaszubski

Bardzo długa wędrówka, ale długość można dostosować do potrzeb turystów. Najdłuższy i najbardziej malowniczy szlak na Kaszubach prowadzi około 138 kilometrów przez zachodnią część Pojezierza Kaszubskiego i trwa 4-5 dni. Trasa rozpoczyna się w Sierakowicach, przechodzi przez Lasy Mirachowskie i jedzie przez dzielnicę Chmielno, odkrywając najpiękniejsze krajobrazy. Warto odwiedzić Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów, w którym można kupić lokalne wyroby. Szlak kończy się w Gołuniu.


Zapisz się na kurs przewodnika terenowego, by pracować jako licencjonowany przewodnik.

Zostań przewodnikiem terenowym już dziś!Komentarze
Newsletter

Biuletyn ZarabianieNaWakacjach.pl

Dołącz do 6 673 czytelników