Jak zostać rezydentem turystycznym?

poniedziałek, 3 kwiecień 23, 14:10

jak zostać rezydentem turystycznym

Cześć! Jeśli chciałbyś zostać rezydentem turystycznym, ale nie wiesz jak, to ten poradnik rozjaśni Ci wiele kwestii w tym temacie. Zapraszamy do lektury!

Praca w charakterze rezydenta to niezwykła przygoda. Daje mnóstwo możliwości, zarówno jeśli chodzi o rozwój ekonomiczny, jak i doświadczenie życiowe. Zawód ten jest odpowiedni dla osób odpowiedzialnych, spontanicznych i pozytywnie nastawionych do życia. Oczywiście, jeśli masz dobre umiejętności sprzedażowe i traktujesz wszystkich klientów z szacunkiem, twój potencjał zarobkowy jest również bardzo dobry. Jednak na temat dochodów rezydenta odpowiedzieliśmy w poprzednim artykule. Więc jak zostać rezydentem wycieczek?

Na czym w ogóle polega praca rezydenta - przypomnienie

Mimo, że pisaliśmy już o tym oddzielny artykuł, to dla nowych czytelników pokrótce opiszemy rolę, jaką pełni rezydent turystyczny.

Rezydent turystyczny pełni kluczową rolę w organizacji i koordynacji pobytów turystycznych. Jest osobą, która zapewnia ciągłą opiekę i wsparcie dla turystów, od momentu ich przyjazdu do miejsca docelowego aż do powrotu do kraju. Rezydent turystyczny odpowiada za organizację wycieczek, rezerwację atrakcji turystycznych i hoteli oraz udzielanie informacji na temat danego kraju i regionu. Ponadto, rezydent turystyczny jest również odpowiedzialny za rozwiązywanie wszelkich problemów, z jakimi mogą borykać się turyści, takich jak choroby, zagubienie się czy utrata bagażu. Pełni on także funkcję ,,ambasadora” kraju, którego reprezentuje, dbając o pozytywny wizerunek i zadowolenie turystów. Rezydent zajmuje się także sprzedażą wycieczek fakultatywnych biura podróży, dla którego pracuje, za prowizję z każdej sprzedanej wycieczki.

Jak zostać rezydentem turystycznym?

Błędem jest myślenie, że trzeba mieć dyplom z turystyki lub hotelarstwa, aby zostać przyszłym rezydentem (choć oczywiście takie kwalifikacje ułatwią znalezienie pracy w tej branży). W rzeczywistości wiele osób pracujących w tej dziedzinie to absolwenci różnych kierunków, w tym socjologii, psychologii i ekonomii. Im bardziej egzotyczna destynacja, tym większe szanse na znalezienie pracy w biurze turystycznym. Dlaczego? Ponieważ coraz więcej turystów szuka dziś offbeatowych destynacji i są już znudzeni popularnymi kierunkami, takimi jak Grecja, Chorwacja czy Egipt.
Błędem jest myślenie, że trzeba mieć dyplom z turystyki lub ukończony inny kierunek kształcący z zakresu turystycznego, aby zostać rezydentem. Oczywiście takie certyfikaty i tytuły są dużym atutem, lecz nie są koniecznością. W rzeczywistości wiele osób pracujących w tej dziedzinie to absolwenci różnych kierunków w ogóle niezwiązanych z branżą turystyczną. Im bardziej egzotyczna destynacja, tym większe szanse na znalezienie zatrudnienia. Ponieważ coraz więcej turystów poszukuje mniej banalnych destynacji i są już znudzeni popularnymi kierunkami, takimi jak Grecja, Chorwacja czy Egipt.
Oto obligatoryjne wymagania, które biura podróży najczęściej wymagają:
  • bycie pełnoletnim, czyli posiadanie 18 roku życia,
  • poświadczenie o niekaralności,
  • znajomość przynajmniej jednego języka obcego,
  • bardzo często - posiadanie certyfikatu ukończenia kursu na rezydenta wycieczek.
I to tyle! Reszta zależy od Ciebie i twojego zaangażowania w proces rekrutacji, a potem w pracę.
Komentarze
Newsletter

Biuletyn ZarabianieNaWakacjach.pl

Dołącz do 6 669 czytelników