Jak napisać dobre CV przewodnika terenowego?

środa, 17 maj 23, 13:30

jak napisać cv przewodnika terenowego

Witaj! Jeśli ukończyłeś/łaś nasz kurs, to teraz czas rozpocząć poszukiwania pracy jako przewodnik. Dziś dowiesz się, jak napisać skuteczne CV dla przewodnika terenowego.

Często poszukiwanie odpowiedniej pracy jest trudne i długotrwałe, a frustrację wzmacnia brak odpowiedzi na aplikacje. Jedną z przyczyn takiej sytuacji może być słabo napisane CV. Rekruterzy biur podróży otrzymują wiele zgłoszeń, więc zwykle mają tylko kilka sekund, aby się nimi zainteresować. W tym artykule dowiesz się, jak napisać skuteczne CV, które przyciągnie uwagę rekrutera. Wymienimy elementy, które muszą się znaleźć w CV i omówimy te najważniejsze.


Co powinno się znaleźć w CV przewodnika terenowego?

W CV należy uwzględnić kilka podstawowych sekcji, których brak może wpłynąć negatywnie na pracodawcę i skłonić go do odrzucenia aplikacji. Te sekcje to m.in. nagłówek z danymi osobowymi, podsumowanie życiorysu, opis umiejętności, wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego - w tym także praktyk i staży. W tym podpunkcie warto wskazać nazwy firm czy biur podróży, w których się pracowało, a także stanowisko i obszar działalności.
Ważnym elementem CV jest także krótkie i zwięzłe podsumowanie życiorysu, znajomość języków obcych, zainteresowania i pasje oraz ukończone kursy.


Podsumowanie życiorysu, czyli Twoje 5 sekund na zwrócenie uwagi

Ważną sekcją CV jest podsumowanie życiorysu, które może przyciągnąć uwagę pracodawcy i wyróżnić nas na tle innych kandydatów. W podsumowaniu powinny znaleźć się najważniejsze osiągnięcia i doświadczenia, jakie posiadamy oraz cele, jakie chcemy osiągnąć pracując w zawodzie przewodnika terenowego. Ta sekcja powinna znajdować się na pierwszej stronie, tuż po nagłówku z danymi osobowymi. Jeśli nie mamy doświadczenia zawodowego, warto tutaj napisać o swoich celach, które zamierzamy spełniać pełniąc funkcję przewodnika terenowego. Ta sekcja nie powinna przekraczać 70 słów. Ma być treściwa, zwięzła i konkretna.Pochwal się swoim doświadczeniem zawodowym

Jeśli posiadasz już doświadczenie jako przewodnik terenowy, w CV koniecznie powinien znaleźć się jego opis. W tym celu należy uwzględnić nazwy stanowisk oraz nazwy firm lub biur podróży, w których byłeś zatrudniony oraz okres czasu, przez który pełniłeś swoją funkcję. Ta sekcja może ułatwić pracodawcy zrozumienie Twojego doświadczenia i umiejętności oraz pozwolić mu na wyciągnięcie wniosków dotyczących Twojej kwalifikacji i przydatności dla jego firmy.


Kursy, szkolenia

Coraz częściej zdarza się, że wykształcenie wyższe jest mniej cenione przez pracodawców, a doświadczenie zawodowe i kursy doszkalające stają się prawdziwa "walutą". Jako przewodnik terenowy warto regularnie aktualizować swoją wiedzę, co można osiągnąć przez udział w kursach i szkoleniach. Dzięki temu możemy pokazać pracodawcy, że jesteśmy ambitnym kandydatem, który stara się rozwijać. W CV warto wskazać, jakie kursy i szkolenia ukończyliśmy, zwłaszcza te, które dotyczą historii i kultury regionu lub miasta, w którym zamierzamy pracować jako przewodnik. Pokazanie, że posiadamy wiedzę z tej dziedziny, może stanowić dodatkowy atut naszej aplikacji i zwiększyć nasze szanse na zatrudnienie.

Komentarze
Newsletter

Biuletyn ZarabianieNaWakacjach.pl

Dołącz do 6 669 czytelników